وزیر آموزش و پرورش: سال تحصیلی جدید با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد/ فرصت آموزشی مناسب در اختیار دانش آموزان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  آیین آغاز سال تحصیلی جدید همزمان با افتتاح مدرسه خیرساز نوجوانان در منطقه ۴ با حضور رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: امروز بزرگترین و تاثیرگذارترین رویداد فرهنگی کشور با ۱۵ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون معلم آغاز می‌شود.

او تاکید کرد: رویداد امروز جریان زندگی را دگرگون می‌کند لحظه سال تحصیلی همانند آغاز بهار در طبیعت است.

حاجی میرزایی افزود: امسال سال تحصیلی در تقارن با ماه محرم آغاز می‌‌شود، امسال متفاوت از سال‌های قبل است لذا باید از تمام توان، مشارکت و توانایی برای پیش برد بهتر این مسیر بهره ببریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌ها و ارائه با کیفیت آموزش از اولویت ها و ماموریت های اصلی ما است و برای سلامت به مجموعه باصلاحیت وزارت بهداشت تکیه کردیم و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی در سراسر کشور امسال را آغاز می‌کنیم.

او تاکید کرد: مدرسه یک ساختمان نیست، مدرسه جایگاه شکل گیری شخصیت و هویت دانش‌آموزان ، توسعه مناسبات اجتماعی و کسب مهارت‌های اجتماعی است.

حاجی میرزایی افزود: گرفتن مدرسه از دانش‌آموز تضییع حیات اجتماعی است و به مراحل رشد و تکوین شخصیت آنها آسیب می‌رساند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: باید همه در میدان باشیم، نگرانی خانواده را درک می‌کنیم اما به ظرفیت‌های بالای جامعه اطمینان داریم. جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های نوظهور در استیصال قرار نگیرد.

به گفته او پیش بینی‌های لازم همچون مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد انجام شده و تضمین می‌کنیم همه دانش‌آموزان از فرصت آموزش به بهترین نحو برخوردار باشند.